X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

بیماری ویروسی ابولا

کشف روش تشخیص سریع بیماری ابولا

  آرژانتین اولین کشور در آمریکای لاتین می‌باشد که روش تشخیص سریع بیماری ابولا را کشف کرده است؛ در حالی که هیچ موردی از این بیماری در آمریکای لاتین گزارش نشده اما بیمارانی در برزیل و آرژانتین وجود دارند که علائمی مانند ابولا درآنها تأیید شده است. «خوآن مانزور» وزیر بهداشت آرژانتین طی یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد: روشی که آرژانتین برای تشخیص سریع ویروس ابولا کشف کرده نقش مؤثری در کاهش گسترش این بیماری و جلوگیری از شیوع آن در منطقه آمریکای لاتین دارد.
  مؤسسه «مالبران» آرژانتین با استفاده از روش‌های بیولوژیکی مولکولی و با حمایت‌های دولتی روشی را طراحی کرده که از طریق آن می‌توان این ویروس را در یک بیمار ظرف 24 ساعت تشخیص داد.

این مؤسسه نمونه اولیه‌ای را کشف کرده است که اگر به خون یا نمونه ادرار فرد بیمار اضافه شود روش شناسایی و درمان بیماری ابولا را تسهیل می‌بخشد.

مؤسسه «مالبران» با استفاده از مواد ژنتیکی ویروس ابولا که از طریق سازمان بهداشت جهانی به آرژانتین ارسال شده، به توسعه و گسترش این نمونه اولیه کشف شده می‌پردازد که اولین نوع نمونه درمانی برای این بیماری در آمریکای لاتین به شمار می‌رود.

جیمی لازوسکی معاون وزیر بهداشت آرژانتین گفت: آزمایش این روش تشخیص زود هنگام که روی 5 فرد مختلف که نشانه‌های بیماری ابولا را داشتند و به تازگی از نیجریه بازگشته بودند با موفقیت انجام شده و نتیجه مثبتی را در برداشته است؛ از این 5 بیمار 4 نفر آرژانتینی و 1 نفر چینی بودند.

لازوسکی افزود: 3 بیمارستان در آرژانتین آمادگی رویارویی با موارد ابتلا به بیماری ابولا را دارند و وزارت بهداشت در حال تقویت خدمات بهداشتی و درمانی از جمله آموزش کارکنان و خرید تجهیزات برای جداسازی بیماران مبتلا به ویروس ابولا در این مراکز می‌باشد.

تا‌کنون هیچ موردی از بیماری ابولا درآمریکای لاتین تأیید نشده است؛ با این حال، برزیل روز جمعه اعلام کرد که نشانه‌های بیماری ابولا در یک بیمار مشاهده شده که نتیجه نهایی در مورد ابتلای وی به این بیماری روز دوشنبه اعلام خواهد شد.

با توجه به گزارش اخیر سازمان بهداشت جهانی شیوع بیماری ابولا از اواخر سال گذشته در غرب آفریقا 4 هزار و 33 کشته در بر داشته است.

مناطقی که بیماری ابولا بیشترین تأثیر را در آنها داشته شامل گینه، سیرالئون و لیبریا می‌باشد و مواردی از این بیماری در سنگال، اسپانیا و ایالات متحده آمریکا نیز گزارش شده است.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.